Ett stort grattis till Arsenal - FA cupmästare 2020
Arsenal har 14 FA cup titlar nu. Flest i England. 😃
Lika många bryr sig som när blåvitt vann cupen 😂
Haha..🤔 roligt eftersom det är sant 😂🤣
😂 😂 😂
Okej, så inga Arsenal eller IFK Göteborg supportrar här, märker jag. 😂
Förmodligen lika många som håller på Peking här... En, jag :p
Match: Newcastle Jets - Western United
Ligan: A-League (Australien) 🇦🇺
Start: 11:30
Spel: Över 2,5 mål.
Odds: 1,75 hos Bwin.
Det är två formstarka lag som drabbas samman, som håller till på den nedre halvan av tabellen. Båda lagen är grymma framåt och har gjort en massa mål i sina 3 senaste matcher, allt i allt. Minst 3 mål borde det enkelt bli i matchen.
⚽⚽⚽
Resultat: 1 - 0. ❌
Önskar man hade sitt konto kvar på Bwin. Många fina odds på överspel o btts där.
Today, 02 Aug 2020, 17:30
Goteborg - Malmo FF
Btts @ 1.80 (Bet365)0-3 miss
CBA 09:00
Guangdong vs Qingdao
Ö221.5 @ 1,84 ❌
Qingdao Över 97,5 @ 1,84 ❌
Skit match, levde inte alls upp till poäng förhoppningarna.
CBA 14:00
Beijing Ö51.5 HT @1.83
Bejing -7 @1.76
Newcastle-Western
X2 @ 1,72❌
BLGM @ 1,61❌
5u
Rosengård v Piteå
Piteå DNB @8.5 B365 (2-1)⛔
Ehime-Iwata
2 @ 1,75✅
4u
Varberg-Östersund
Över 2,5&BLGM @ 2,37
5u
Spåkulan tipsade mig på morgonen att det är regn och troligen åska i varberg i eftermiddag och då kommer det bli chansbollar och trolligen får vi se båda lagen göra mål och trolla in över 2,5 oxå.
Hbg-Hammarby
2 @ 3,20 (live)
5U
Jag har alla dina bets om du vill ha dom o importera dom i din nya spreadsheet?
Ja, finns det något smidigt sätt att göra det på?
Ja, du få en lista av mig som du importerar under dina inställningar.
Ge mig din mailadress så skickar jag till dig. Kan ta bort adressen från sidan sedan
Nej, vi struntar i det. Statistiken får gälla från augusti månad och framåt. Det är okej.
Jag kommer bokföra allt tillsvidare ändå! :) Lycka till
Toppen, tack. 😃
CBA 14:00
Beijing Ö51.5 HT @1.83✅
Bejing -7 @1.76✅
2/4 nya tag!
Kalmar-Aik
1 @ 2,87
5U
mycke krångel i aik idag så kalmar tar hem detta
Match: Lecce - Parma
Ligan: Serie A 🇮🇹
Start: 20:45
Spel: Över 4,5 kort.
Odds: 1,70 hos Unibet.
Lecce befinner sig på den sista nedflyttningsplatsen och måste kriga järnet i kväll. De har en poäng upp till Genoa, som ställs mot Verona. Det blir antingen Lecce eller Genoa som får stanna kvar. Det andra laget åker ur högsta divisionen.
Denna match döms av Maurizio Mariani som på 20 Serie A matcher har delat ut 96 gula kort och 10 röda kort. Du läste rätt. Ett rött kort i varannan match. Observera att ett rött kort är lika med två kort i matchen (när det gäller antalet kort). Spelbolagen har över/under spelet på antal kort på 4,5 som jag tycker är för lågt. Här kommer det att smälla eftersom matchen gäller överlevnad för Lecce.
Maurizio Mariani har dömt Lecce en gång, när de spelade hemma mot Cagliari och delade då ut 4 gula kort och 3 direkt röda kort.
🔥
Incazz m, hur är läget? Länge sen man hörde något. Sist var det svenska cupen.. vad hände jao.
Tjena Zozaa! Läget är fint. Inget speciellt hände. Min morfar överlevde iallafall Svenska Cupen förlusten och han blev väldigt glad när vi satt och tittade på Göteborg - Malmö idag 😃👍 Jag bryr mig inte särskilt mycket om att det hatas kring mig här på Spelsnack för jag är som är. Men att se min morfar lysa upp upp till skyarna för varje Malmö mål som gjordes den här kvällen får iallafall mig att må jäkligt bra 😊
CBA 09:00
Xinjiang -8.5
Lycka till!
Tar rygg på denna.
Yes let's go!
Lirar ett NBA spel inatt. Mitt favoritlag Dallas Mavericks ska spela mot Phoenix Suns kl 03:00 och jag tar ställning för underdogen.
Spel: Phoenix Suns +5,5 poäng
Odds: 2,08
Insats: 4/5 units
Bookie: Pinnacle
EDIT: MISS ❌
Man kan snacka om motivation hit och dit men fy helvete vilken match Suns kommer ge Mavericks här. Är helt övertygad om det och HCP spelet till 2,08 känns mer än bra 👍😃🔥🤑💪
Snart match mina herrar 👍🏀
Ett mycket dåligt spel. Men att Dallas vinner stort kan man inte bli arg över 😃🏀👍
Men Incass! Sluta rätta innan matchen är över!!?!!! Phoenix vann!
Kul om alla hade kunnat varit lite trevligare till varandra här ? Ni vet, jämställdhet, mångfald, Pride och sånt 👍
Jag börjar 😃 (Lite kul, lite allvar)
Nifty: Du är en dryg jävel
Viktor: Du suger rätt hårt på att tippa
Zozaa: Tror han är kung på livespel
Armband: Är du en kines ?
Campione: Världsbäst på alla Europa ligor ?
CurvaSud: Serie B överspel HELA TIDEN ?
Jww: Esset som alltid framhäver sig vid succé
Johan: Falkenberg ?
Detta ska vara EN KUL GREJ! Så var vänliga att snacka skit om mig också 👍😃 Jag uppmuntrar det. Skriv gärna ner en negativ egenskap om mig.
...
Ni hao
Bra att ha dig tillbaka Incass. 👍😃
Hur orkar du?
Du ljuger om att du spelar 40k på ett bet. Sen när någon säger not att du ljuger om insatsen på spelet. Så blir du lack och svär åt hen. Om någon ska vara trevlig så är det du. Sköt dig själv..
haha. ni är då roliga här. jämställdhet och pride va fan???
Du nämnde inte mig, Incass! :(
Du glömde även din bästis, Lammkungen. 😃
Är det ingen här på spelsnack som har lärt sig Incass efter alla dessa år? Han vill ju bara skapa intriger och hets. Man kommer långt genom att bara ignorerar eller svara något helt annat :) Ta inte åt er
Han är en tönt! .
Snälla.. kalla mig förlorare. Det hade gjort min dag.
Vi båda vet att jag har gröna siffror.
😇
❤️🧕🏿🧕🏿🧕🏿🧕🏿🧕🏿🧕🏿🧕🏿🧕🏿🍀🍀🍀💪🏾💪🏾