Patrik reed värdig vinnare. Har slutat hoppas på fowler nu. Sov gott grabbar!
Sov gott! Jag stannar uppe och jobbar in Fowler
lyckas han ta sig till -14 så finns det en liten chans. har kommit relativt mycker bogeys på 17-18
Reed är för stark. Inga tecknen på nerver
Jag kommer självklart kolla klart men blir utan hopp om vinst 👍
Så är det, han ser stark ut. Bara att våga gå för pinnen på hål 16 visar på starka nerver
LA Galaxy Ö 1,5 Mål @2.01 2/5u ⛔️
Lets go Zlatan!
Snyggt! Själv spelat raka 1an. Får man hoppas på en trevlig morgon med Zlatan effekten.
Kör ö2,5 mål i matchen och ryggar din. Så hoppas på målkalas :D
Ett jävla skämtmatch. Uselt av LA
https://youtu.be/v9SUEM9lebQ
Segt att vakna upp till 0-2. Varför börjar inte Zlatan ffs.
Sista spelet som tas:
Warriors -11,5 @1,81 Pinnacle
Liras dubbelflat.
FreddieFox 7 timmar sedan
Limon-Guadalupe
Mål i båda halvlekarna @1.63✔✔
Midtjylland - FC Köpenhamn
Ö2.5, @1.74
3/3 U
7 senaste inbördes mellan 2016-2018 har slutat med minst 4 mål. Köpenhamn med väldigt bra målform (13 mål senaste 6 ligamatcherna) kommer få svårt att hålla 0an mot ett hemmastarkt Midtjylland
Pittsburgh att vinna Stanley cup @13, 5/5U spelat.
På bet365 bör tilläggas, kan vara bra att kunna sälja av om det dyker upp skador osv.
Står på tok för högt imo
Malmö har 19 raka matcher hemma mot AIK utan förlust och i dessa 19 matcher har man nollat AIK i 15 av dom.
Jag tycker att 3,10 på att Malmö vinner och håller nollan är lite för bra odds för att inte hoppa på med en liten peng ikväll.
Men..
HEJA AIK!
Jag var ruskigt nära att gå in på Zlatan som målskytt med ett maxbet inatt. Jäkligt skönt att man glömde lägga spelet :)
Ingen vidare flyt i Masters, Fowler var närmast och kunde stänga på ca 7k men lätt den rulla då en stängning alltid svider för mycket om den senare sitter.
Idag kliver jag på hörnspelet i MFF-AIK. Senaste 3 inbördes har det blivit 16, 15 samt 12 hörnor och jag tror och hoppas det kommer se likandant ut ikväll. MFF lär dominera från start och förhoppningsvis kan AIK kontra in en boll. Då ser jag inte hur spelet kan misslyckas. Lirar över 10,5 hörnor med ett maxbet till 1,90
Ingen fara för oss som satt på Zlatan, voidat pga att han inte startade.
Gött Tildee!
Slänger ut ett till:
Markus ljungh ö 0.5p ikväll mot SAIK @2.10, 3/5u, Unibet
Gjort poäng i alla matcher det här slutspelet.
Bra spel! Tycker att de är konstigt att hans poäng odds har varit över 2 i stort sett hela slutspelet
Är verkligen helt ur form men testar en dubbel i MFF-AIK som jag tror kommer bli en mer öppen historia än de flesta andra. Kör BLGM samt över 10,5 hornor till 3,75 i odds med 2 units.
Tror vi landar kring 3-1 till MFF ikväll. AIK mot Dalkurd var långt ifrån bra och MFF imponerade mot Elfsborg. AIK har dock en massa imponerande namn framåt och jag tror inte man kommer bli nollade ikväll eller särskilt många matcher alls i år.
Jag kör därför även 1 unit på BLGM i 1H till 5,50
http://www.spreadsheet.se/668692
Malmö vinner och vi kommer få u2.5
Kör Malmö ö 1,5 Lets go
Wow. Nifty nu blir man ju nästan orolig för dig 😳
Hahahaha. Trodde det blev målsnålt. Aik började riktigt starkt
Tror iofs Nifty bara lira Malmö rak och inte under 2,5 mål 😂
Korrekt 😂
Grattis zorro. Riktigt snyggt med Blgm i ht
Tack! Synd på hörnorna dock 👊
Antonia Lottner @5,50. WTA Lugano. 2/5. Live
Återupptas idag
Kvällens spel:
1. Leipzig ö4.5 hörnor 1.78@ 4/5u
2. Avellino vs Perugia
Mål i båda halvlekerna 1.84@ 4/5u
Fint hörnspel du la Incass! Synd man missade ☺️❤️
Ja den känns ju ganska säker redan i halvlek trots Häcken utvisning 👍😃 Missar den ska jag aldrig lägga ett enda hörnspel mer i mitt liv. Det lovar jag 😅
Haha! Den ska bara sitta:)
Blev ändå ordentligt nervöst men det löser sig till slut 🙏
Tack för Ö2,5 mål i Midtjylland - Köpenhamn Jonte! Tog med den i en fyrling som jag drog ut på Twitter som ser mycket bra ut. Blir en spännande kväll imorgon tack vare ditt grymma tips 🙏
Kul Incass! Vad har du mer på kupongen?
På twitter och inte här 😳 Tar du efter nifty nu 🤪
Hahaha jag visste att någon skulle kommentera det 😂 Men du kan va lugn Frazze, kommer både köra Twitter och här. Vet inte riktigt varför jag inte la ut kupongen här också.
Fin! Lycka till
Bra mannen! Jag har inte twitter och vill ju se dina schyssta lir! Ser bra ut 👍
Tack 🙏
Kämpa hem 🍔🍔🍔 nu incass!👍😄
Ska köpa 100 ostburgare om denna sitter 🍔🔥😎
Hej spelvänner!
Jag surrade lite med en kompis som jag spelar lite ihop med och när jag gnällde lite väl mycket om ett annat spelforum tipsade han mig om att komma över hit istället.
Anledningen till att jag är här kommer både vara att ta emot speltips men också leverera bra speltips.
Mitt första och dagens enda bidrag blir:
Fotboll Serie B kl 20:30
Avellino - Perugia
Pick: Bägge lagen göra mål
Odds: 1.91 på Bethard (passar på att utnyttja ert fina erbjudande)
Stake: 4/5 %
🚫 Ingen vidare lycka med första spelet. Men jag blickar framåt.
Välkommen
Varmt välkommen in i gemenskapen! 🙏😃
Välkommen !
Tackar å det ödmjukaste. Bra start med 1-0 för Avellino.
Välkommen hit!
Välkommen!
Midtjylland - FC Köpenhamn
Ö2.5, @1.74
3/3 U
✅
2-2 efter 60 min
Rött x 2 = Häcken
Och BP bombar hörnor nu... 0-7 till 4-7...
Mmm
Tack! Det löser sig ändå med hörnorna.
🏀🏀🏀🏀🏀
OKC -2.5 @1.73
3/5🍔🍔🍔
Sitter precis och kollar på den! Heat klara för playoff men deras hemmaform är lite skrämmande 😱 Men OKC ska kunna fixa detta! Jag ryggar 🔥
Heat har vart riktgt duktigta hemma iår, men precis som du säger så är de redan klara för playoff, de enda kvar för de är vilka de ska möta, blir antingen celtics eller philly.
Vinner de så är de ett steg närmare att möta philly, och de tror jag verkligen inte de vill göra. Ett celtics utan kyrie hade nog jag velat möta alla dagar i veckan framför ett philly som ser sjukt starka ut just nu. Bucks & Heat ligger på exakt samma plats just nu och bucks möter magic hemma, antagligen enkel vinst för de. Bucks vinst & heat torsk så blir de nog celtics för heat 😄👍
Enligt mig så borde nog de vilja möta Philly istället. Celtics lär växla upp rejält i playoff och visa sin kvalitet. Men absolut, 76:ers har sett starka ut men över 7 matcher kan det verkligen bli en pest att möta Celtics. Men hursomhelst, OKC bör visa kvalitet inatt 🔥 Med din glödande form vore det dumt att inte rygga! Denna jobbar vi in.
Jadå det är nu OKC verkligen måste visa sin kvalitet, får hoppas att formen håller sig även inatt!👍😄
Den är svår, Philly mer talangfulla men ack så orutinerade. Celtics känns tunga som fan. Några riktigt rutinerade gubbar blandat med riktigt fin talang
Snyggt och tack Mö!
Kvällens spel:
1. Leipzig ö4.5 hörnor 1.78@ 4/5u ✅
2. Avellino vs Perugia
Mål i båda halvlekerna 1.84@ 4/5u ✅
KUNG CURVA 👑👑👑
Skrev för någon dag sedan att jag skulle köra ett bolag på Stryktipset till helgen men ändrade planer! Mr Incass och Mr Nifty ska slå våra kloka huvuden ihopa och göra rent hus på jackpottomgången är det tänkt 💰💰💰 Raden kommer att postas i god tid här på Spelsnack 👍
Lägg av. Du skulle bara få några idéer 😘 all press på dig
This is your thing.. All eyes on you
Gött! Jag är på!
Haha sant, men du ska ändå ha lika mycket cred 👍 Nordan vill du också va med ? 3 man kan vi hantera. Vi ska köra ett R-system 4-4 144 kr (12 rätts garanti) med 2 matematiska garderingar är det tänkt. Eller kanske 3 MG.
Kört Copema och många andra reducerade program innan men jag gillar ändå systemen som erbjuds på Svenskaspel. Min far har fått 13 rätt på 144 kr systemet så jag är ganska motiverad att hans son ska gå i samma fotspår 💰
Jag är bara med och betalar. Ingen input i övrigt tyvärr. Det får ni proffs stå för :)
Haha låter bra det 😅 Kan man nå dig någonstans utöver här ?
Kanon! Tack 👍
Nattens goda gärning:
3. Portuguesa FC vs Dep. Táchira
BLGM 1.91@ 4/5u
Nu får vi hoppas på andra halvlek ;p