Nattens NHL
LIVE Columbus Blue Jackets @1.91 2/5u
Minnesota @1.95 3/5u
Nifty tror du Manchester har en chans imorn? 😉😀
Säger 1-2. YNWA ❤️❤️❤️❤️
Tror på målsnålt, kryss och 1-1
United vinner 😝
Pacers - Hawks ö101,0 HT @1,909 Pinnacle
Resten kommer snart
Resten:
Cavaliers ML @1,909 Pinnacle
Trail Blazers - Warriors ö218,0 @1,952 Pinnacle
Enes Kanter(Knicks) ö11,0 rebounds @1,84 Coolbet
DeMar DeRozan(Raptors) ö23,5 poäng @1,9 Betfair
Rajon Rondo(Pelicans) ö8,5 assists @1,819 Pinnacle
Dagens bästa: Rondo ö8,5 assists
Börjat komma in i laget på riktigt efter jul och tar mer och mer ansvar. Ännu mer ansvar väntas inatt då Davis är out(igen). Löst linan 5/6 senaste matcherna och idag väntas en fartfyllt match där det lämnas mycket att önska i defensiven.
LIVE Columbus Blue Jackets @1.91 2/5u✅
Minnesota @1.95 3/5u✅
Baaam baaM!
Nattspel
⛔️
⛔️
Har ryggat Incass helgkupong, i övrigt blir det paus, på återseende
Kupongen ska jobbas in 💪
Nishioka @9. ❌
Konta @2,62 ❌
Konta stod i 1,25 och Nishioka i 1,22.. Jättekul 👌
En "smygcomeback" idag. Känner att jag inte kan missa sista omgången i SHL. Finns intressanta matcher och stort fokus på Frölunda idag mot Brynäs. Här är handikapp -1 och även mål i matchen väldigt intressant.
Fullsatt arena (många brynäsare på plats), men Frölunda har 2.a platsen att spela om och formsvaga Brynäs har absolut inget annat spela om. Lagets poängkung Palushaj missar, sätter in inlånade Nilsson från Almtuna i 1.a femman. Har faktiskt varit lagets bästa spelare senaste matcherna och det säger mycket om dagens Brynäs just nu. Även hunnit med att sparka Miller (kom under säsongen från NHL).
Tror laget väljer att matcha Fernström i mål och vilar Rautio inför play in nästa vecka.
Sedan pausar jag mitt konto till juni!
Är det typ 7:e gången som du säger att du ska pausa tills VM ? 😅
Haha 3.e tror jag :D
Haha
Jag vet hur själv hur det är. När man ska försöka pausa så lyckas man ändå lägga ett bet och trilla in på Spelsnack igen 😂
Haha stämmer Incass! Men jag har knappt spelat på 6 månader tidigare annars.
Men när man kommer ifrån betting så är det lugnt, men börjar man komma in i spelbubblan igen så kittlar det till när man hittar bra spel!
Parnu JK Vaprus - Tammeka
Tammeka Ö1,5 mål
@1,57
Coolbet
Hög insats
Estland - Meistriliiga
Startar klockan 12:00
Helt jävla otroligt. Matchen slutar 0-1... ❌❌❌❌❌❌❌ Fy fan.
0-1 i minut 2 💪
Middagsdubbel;
Perth v CCM över 2.5 mål
Shanghai Shenhua v Shanghai SIPG över 2.5 mål
@2.15⛔️
🚨BLGM-saftblandare till helgen🚨10-ling som spelas under lördag och söndag.
Eibar-Real Madrid
Sevilla-Valencia
Chelsea-Crystal Palace
Roda-Sparta
Newcastle-Southampton
Feyernoord-AZ
Nordsjälland-Midtjylland
Duisburg-Düsseldorf
Sion-Thun
Crotone-Sampdoria
@177
Två BLGM-lir till spelboken
49. Eibar-Real Madrid @1.58
50. Oostende-St Liege @1.58
Mål önskas på förhand tack ;).
Tycker även att X2 i MFF-IFK i HT till 1,80 är värt en slant. Luktar 0-0 hela vägen till banken i så här tidigt på säsongen
1.⚽️Preston vs Fulham | Fulham DNB @1.65
2.⚽️Duisburg vs Dusseldorf | BLGM (imorgon) @1.67
3.⚽️Feyenoord vs Az Alkmaar | BLGM (imorgon)@1.52
4.⚽️Wycombe Wanderers vs Cambridge | Wycombe@1.9
5.⚽️Rotherham vs rochdale | Rotherham@1.82
6⚽️ Rygg på Incass med lite mod @ 24
Match: Man Utd - Liverpool
Spel: Liverpool Ö4,5 hörnor
Odds: 1.66
Värdering: 4/5
Spelbolag: Leovegas
Liverpool över 4,5 avslut på mål @1.95 Hög insats
Dagens SHL
Sista omgången inför slutspel/play in. Karlskrona och Mora är klara för kvalspel och Örebro och Rögle är klara för semester. Alltså det som gäller för lagen idag är placeringar och hemmaplansfördel inför slutspelet.
Frölunda har chans att nå den viktiga 2.a placeringen och möter Brynäs inför fullsatta läktare idag. Brynäs är redan klara för play in och har ingenting att spela om. Frölunda måste gå för 3 poäng idag samtidigt som Djurgården förlorar borta mot Örebro idag. Örebro kommer troligtvis sälja sig dyrt idag på hemmaplan (har 3 raka segrar). Blir tufft för Djurgården men samtidigt så har Djurgården mer motivation, men pressen på sig.
Frölunda och Djurgården spelar om plats 2.
4 Färjestad 51 23 17 5 6 170-142 85 +28
5 Skellefte 51 26 20 2 3 143-117 85 + 26
6 Malmö 51 19 14 8 10 146-137 83
4-6.an är klara för kvartsfinal. Men lagen vill åt viktig hemmaplansfördel och hamna på plats 4.a. Det gäller att Malmö vinner hemma mot "semesterklara" Mora samtidigt som Skellefteå och Färjestad förlorar under full tid. Inte särskilt troligt att båda tappar poäng. Men en placering kanske?
Skellefteå behöver göra många mål och kommer troligtvis gå full fart framåt mot Karlskrona som redan är klara för kvalserien. Skellefteå har 2 måls sämre målskillnad än Färjestad. Färjestad möter HV 71 som är klara för play in. Men som samtidigt spelar om hemmaplansfördel. Även en liten chans om kvartsfinalsplats om Malmö förlorar samtidigt som HV gör en hel del mål framåt.
6 Malmö 51 19 14 8 10 146-137 83 +9
7 HV71 51 21 19 6 5 142-139 80 +3
8 Luleå 51 18 19 10 4 123-114 78 +9
9 Linköping 51 21 18 3 9 134-127 78 +7
Linköping möter Växjö hemma som redan har säkrat 1.a platsen för längesen. Har Växjö motiviationen?
Luleå möter Rögle borta. Lång resväg och Rögle har spelat upp sig på slutet. Spelar helt avslappnat.
Dagens spel se inlägget ovanför
Frölunda 1 1.60
Frölunda 1 -1.5 2.10
Målglada trippeln:
Frölunda-Brynäs över 5.5 mål
Skellefteå-Karlskrona över 5.5 mål
Färjestad-HV 71 över 5.5 mål
9.43
Motivationsspelet:
Linköping-Växjö 1 2.30
Frölunda-Brynäs 1. 1.57
Malmö-Mora 1 1.40
Örebro-Djurgården 1.75
Färjestad-HV 71 1 2.05
Rögle-Luleå 2.00
Skellefteå-Karlskrona -1.5 1 1.47
53.32
Ryggade Luleå 💪🏽 0-2
Manchester United ❤️
Boom boom 2-0
haha bra försvarsspel av Arnold.... sopa
Kasst försvarspel, 1-2 lever 😉
bra Arnold....
United parkera bussen my ass.
Matas cykelspark kunde ha blivit riktigt fin
Det gick åt helvete med X2 i ht. Hoppas ingen ryggade med någon större summa.
Raaaaashfoooord
Match: Man Utd - Liverpool
Spel: Liverpool Ö4,5 Hörnor
Odds: 1.66
Värdering: 4/5
Spelbolag: Leovegas
✅
Grymt fint bet! Tack för denna 👍
49. BLGM Eibar-Real Madrid @1.58 ✅✅
Om vi alla här röstar på Rolandz ikväll så kanske dom har en chans mot alla tonåringar som röstar på Samir och Viktor. Oddset har höjts till 6.0 nu på Incass spel
Jag ska iallafall ladda ner Mello appen och hjärtrösta samt ringa minst 300 gånger på Rolandz! Blir även lite Fuldans i vardagsrummet under låten 😅🕺
Det var min plan också :)
Helt värdelösa är dom.. Tycker du på fullaste allvar om den?
Rösta i alla fall Nifty smaken är som baken ;)
Låten är fräck :) Men den är ju inte superbra precis 😅 Den får gärna bli näst sist bara Samir och Viktor blir sist isåfall 😁
Jag fick den @8 imorse 👌
Cowdenbeath - Montrose uppskjuten för er som ryggade min helgkupong.
Spelstopp: 15:15
Frölunda rak 1.60
Frölunda 1 -1.5 2.05
Tror inte Brynäs vinner i Göteborg idag. Dock lurigt att möta lag som inte har något att spela om. Men Brynäs självförtroende och allt vid sidan av klubben är inte på topp!
James Milner är nog den sämsta spelaren i Liverpool tillsammans med Arnold... fyfan
Lovren?!
ja Lovren också...
Anders0n 1 timme sedan
Liverpool över 4,5 avslut på mål @1.95 Hög insats
Riktigt jävla dåligt spel. Liverpool skapar 2 avslut i första halvleken och 0 (!) avlsut i andra halvlek. Inte ett enda skott på mål när man ligger under. Har inte skapat en enda chans ens en gång. fyfan
Vilken 16:00 match ska vi se på? Beslutsångest.
Du har väl inte så mycket val när Viasat endast får sända 1 match?
Har lite lyx sitter inte i Sverige kan välja vilken jag vill se på ;)
@Bettarsonen
😎
Gode surt:/ Det enda positiva var att jag fick in ett hörnspel 🤑
United hittar hem fint men void på Real. Nu jobbar vi in Buffalo ml för en en fin dag!
Sevilla - Valencia Valencia DNB @2.75
Dagens första speltips!
Everton -0,25 @1.92 2/5u
Lycka till vid rygg!
Det blev ingen vidare spänning med helgkupongen... Nitlott på första matchen ❌ Men det kvittar egentligen att inte Foggia gör mål för Southampton kommer ändå aldrig att näta idag. Sämre lag får man leta länge efter! Aja, snart fredag igen och en ny helgkupong 👍😅💪🔥
Skulle du inte skippa Blgm? 😉
Jooo jag skulle ju det 🙄 Ändå försöker man! Antingen är jag dum eller bara riktigt korkad! Eller både och 😂
Fint spelat ändå mannen! Blir en trippel imorn me matcherna som blev kvar 💪
Tack mannen 👍 Men det var ganska uselt spelat om vi ska va helt ärliga 😂 Kanske slänger upp en kupong imorgon också. Finns riktigt fina matcher tycker jag! Men då ska jag ge fan i den korkade spelformen BLGM som jag har svårt att hantera 😅
Uselt spel Incass. Bättre kan du 😎
Bra Nifty! Kritik gillar jag 💪 Det får mig att bli bättre! Ska skärpa till mig 👍👊
Hoppas det. ❤️
Match: Mariette - John Lundvik
Spel: John Lundvik
Odds: 1.76
Värdering: 3/5
Spelbolag: Betsafe
Sweet ! En till Mello nörd 🤓👍
Jag tänkte lira tvärt om! Får man höra din motivering Jww?
Felix Sandman top 3 @1.65 är klar
Ingrosso/sandman top 2 @3.25 är nice också
För det första så tycker jag att låten är starkare. Sen är John otroligt mycket mer likeable än Mariette - Mariette har varit i tävlingen två gånger tidigare och har aldrig lyckats göra något större avtryck. Tror även att Johns bidrag passar den internationella juryn bättre. Tittar man över oddssättningen på många olika sajter så är John en tydlig favorit gentemot Mariette. Kom dessutom först i en undersökning gjord av Inazio för 16 år äldre publik- vilket är något missvisande, samtidigt är inte Mariette speciellt stark i den ålderskategorin. Lite oddsjämförelser:
Vinnare Leovegas:
John @6.50
Mariette @12.00
Vinnare SvS:
John @5.80
Mariette @10.25
B365:
John @6.00
Mariette @11.00
Samtidigt har Mariette fått kritik för sitt uppträdande, med en mycket diffus pyramid. Någonting internationella juryn är noggranna med i sin bedömning.
Hur motiverar du spel på Mariette?
Enligt aftonbladet vinner John Lundvik hela skiten?
https://www.aftonbladet.se/nojesbladet/melodifestivalen/a/zLQ1LO/svenska-folkets-dom-hen-vinner-melodifestivalen
Min motivering till Mariette är att jag anser att Mariettes låt är bättre :). Det är hennes performance med kläder och all koreografi som sänker Mariettes framträdande. Fixar hon bättre kläder och sopar den jävla For You x4 dansen så höjs hennes nivå något. Lycka till iaf
Okej, Detsamma till dig!
Zzz....
Mariette har ett ganska annorlunda framträdanden och ska det jämföras med Lundviks är det 10 gånger bättre minst. Att sitta vid pianot för att sedan resa sig och sjunga ensam på scenen... Det känns ju verkligen 2018... Den H2H duellen är sjukt svårtippad tycker jag. Oddsen sitter korrekt i min mening. Men heja Rolandz 🔥⭐️😁
Gogo rolandz ;)
Frölunda 1 1.60 ✅
Frölunda 1 -1.5 2.10 ✅
Frölunda vann enkelt med hela 8-3. Hoppas folk ryggade ett hårt spel från min sida som blev precis som jag hade tänkt mig. Brynäs gick knappt in i närkamper och det tog nästan 40 minuter när första utvisningen kom.
Tänkte lirat överspel singel också, tyvärr blandade jag in Skellefteå.
Min trippel och min övriga spel med små insatser= ❌
Målglada trippeln:
Frölunda-Brynäs över 5.5 mål
Skellefteå-Karlskrona över 5.5 mål
Färjestad-HV 71 över 5.5 mål
9.43
Motivationsspelet:
Linköping-Växjö 1 2.30
Frölunda-Brynäs 1. 1.57
Malmö-Mora 1 1.40
Örebro-Djurgården 1.75
Färjestad-HV 71 1 2.05
Rögle-Luleå 2.00
Skellefteå-Karlskrona -1.5 1 1.47
Chelsea vinner och håller nollan @2.00
Everton -0,25 @1.92 2/5u ✅
Formen är god nu!
Mitt spel till Mellon:
Mariette först bland Liamo, Martin och Renaida @1.85 4uEndast Liamo som ska hota här. Tycker oddset värt risken.
Martin Almgren tror jag kan bli farlig. Såg hans uppträdande live i Malmö och det är en ruskig powerlåt! Jag fick till och med skaka hand med han där 😅 Respekt 👊✌️
haha. Ja låten är helt ok. Kul du fick skaka hand med honom! Tvätta inte handen nu:D
Hahaha njaa så känd är han inte så har faktiskt tvättat handen 😂 Men hade det varit Jennifer Aniston däremot... Då hade jag kapat av min hand och ramat in den 🤣
haha annorluunda om han vinner Mellon ;)
Tack för bra surr och fina tips!! Jag loggar av ett par veckor nu, till att börja med.
Trevlig helg och glöm inte att ni ska kliva in på överspel på:
Admira Wacker - Sturm Graz @1.72✅
Samt en stor slant på BLGM @1.7✅
2-1 efter 28 min.
Riktigt snyggt!
Detta måste ju utan tvekan varit dagens bästa 💪😃👍 Grymt!
Skönt att avsluta med dubbelvinst iaf. Har svårt att se att det stannar på 2 mål
Nej Frölunda Incass!
Frölunda var också magisk Perlann ! Grymt skriven rek och man ångrar sig rejält att man inte ryggade :/
Bra avslutning :). På återseende kompis :)
Synd att ni inte ryggade. Jag tyckte den var solklar!
Jag ångrar mig grymt mycket att jag inte gick in på överspel som singel där än att blanda in fler matcher.
Grattis Jonte! Snabba cash här, man skulle ha ryggat!
Tack detsamma Oskar, kommer nog tillbaka och ryggar lite av dina spel. Trevlig helg!
Tack Perlann, fint spel i hockeyn och lycka till med ditt break sen!
@Jonte kul! Hoppas och se dig här snart igen :).
Ta hand dig. Hörs om 2-3 veckor
Tack Nifty, ska se om man lyckas hålla sig.. håll forumet levande och vara en förebild!
Nifty är alltid en förebild för Spelsnack ❤️
Nej det blev förlust på saftblandaren då sotton och Sevilla missade att göra mål :(
Jag vet känslan 😥
Hehe ja, men vi kommer igen. Vi jobbar in Rolandz ;).
ROLANDZ! Såg att du fick oddset 8.0 ! Sweet 🙏🔥
Kul tv-peng :). Man fick ju ett freebet trots allt haha :).
Jag har 3 units inne som i mitt fall är runt 650€ så heja heja 🙈 Så detta kan bli en sweet kväll men jag har inga större förhoppningar om jag ska va ärlig 😅 Men vågar man inte, så vinner man inte heller 👍
Haha oj satan! Det hade jag aldrig vågat satsa 😅. Hänt mycket myskogrejer i mellon tidigare, kan gå 😀🏆🥇🔥
Musik ska man verkligen låta bli att satsa pengar på egentligen men man lever ju bara en gång så lika bra att chansa då 😃 Det enda som kan hända är att det går åt helvete och det är isåfall inte hela världen 😊
Haha håller med om vartenda ord kompis, enda gången man kan satsa är när det är gratis ;).
Gratis är jäkligt gott 😁👍
LIVE Boston Bruins - Chicago Blackhawks Ö4,5 Mål @1.87 2,5/5u
Ser ju inte helt fel ut 😁🙏
Nädå! 2-2 efter första perioden var najs 😀
Slänger in ett extra BLGM-lir till spelboken
51. Roda-Sparta Rotterdam @1.61
Är det bara jag som ser fram emot derbyt i Italien ikväll ? Verona VS Chievo. Det är matcher som brukar bli helt vilda och jag skulle vilja jämföra det med Real Betis - Sevilla eller Inter - Milan. Intensiteten är hög och som neutral åskådare är det ofast en fröjd att titta på matchen. Har själv inga bra idéer gällande spel men kanske mina Spelsnack kamrater har något fint att tipsa om ?
BLGM @1.82, sitter 5 senaste inbördes
Om du bara ska lägga en liten tv-peng hade jag satt det på Verona och ö 2.5 till fina 6x! :)
Fina spel grabbar! Blir ju tveksam vad man ska välja 😱
Marig match. Tror chievo går vinnande ur. Hellas på tok för dåliga
Dagens spel :
1. Verona vs Chievo
Verona vinner en halvlek 2.23@ 3/5u
2. S. Calvano minst två tacklingar 2.65@ 3/5u Coolbet
Och här sveper kungen in med 2 spel till dagens hetaste match! Ryggar Verona vinner minst en halvlek! 👍
Kul att du uppskattar den matchen, tror på en grymt bra match jag med! ✌
Kommer bli en grym match! Tur man har 3 TV apparater så man kan se Mello, Verona och Flashscore samtidigt 😁
Anders0n 1 timme sedan
Chelsea vinner och håller nollan @2.00
FET jävla förlust. Släpper in i min 90'.............
Samma för mig
Boston Bruins - Chicago Blackhawks Ö4,5 Mål @1.87 2,5/5u ✅
Smäck! Sitter efter 7 min i andra perioden!
Så jävla fint 🔥
Tack mannen! :D
Hellas Verona - Chievo BLGM @1.90 3/5u
Chievo har problem med att näta borta. Hoppas dom stänker in en idag
Det hoppas jag med :) mot 5:e raka på spelsnack!!
Jonte rekade ju denna 😘
Det har jag missat:) Då får han ta på sig den om det inte sitter 😉
Vilken jävla show Samir och Viktor bjuder på! Rolandz kan faktiskt få problem här 😅
Ramos alltså 🤣
https://www.expressen.se/sport/fotboll/la-liga/superstjarnan-bajsade-pa-sig-under-matchen/
Trippel live:
Över 2.5 mål willem-PSV 1.72 ✅
BLGM Roda-Sparta 1.55 ❌
BLGM Verona-Chievo 1.90 ❌
Sparta 0-1
Viasat?!
Ett derby i Italien asså herregud ni måste ju ändå ha svenska kommentatorer, går över till dreambox snart bara för att strejka:0
Tycker också att ett sånt här möte borde prioriteras högre. Viasat kommer att få min åsikt imorgon.
Håller med er. Jag älskar genova - samp matcherna också. Har ni sett destination Europa? På YouTube?
KOM IGEN ROLANDZ !! ❤️❤️❤️⭐️⭐️⭐️
Upp och dansa!
🤢🤢🤢
Shake it Nifty 🕺
Ingrosso! Du vinner 👍❤️🔥
Benjamin/Felix top 2 @3.25 sitter
Jag älskar Benjamin!
Buuuuu
Jag avskyr Benjamin
BUUUUUUUUU !
Mariette först bland Liamo, Martin och Renaida @1.85 4u ✅
Tack jww för du fick mig att byta spel :D
Snyggt! Hehe, perfekt att vi båda satte våra 🥂👌🏻
hehe yes! grattis!
Dåligt röstat svenska folket. 👎👎👎 Fy skäms.
Mendez top 3 från svenska folket var dagens WTF moment !
Helt sinnes! Men fan va kul detta va 😃
Mendez var bäst 😎
Trippel live:
Över 2.5 mål willem-PSV 1.72 ✅
BLGM Roda-Sparta 1.55 ❌
BLGM Verona-Chievo 1.90 ❌
Ingen bra trippel! Synd att jag inte la upp MLS-dubbeln. Alltid så att man inte lägger upp vinnande spel!
Hoppas ni andra har haft en bra vinstgivande kväll!
Hellas Verona - Chievo BLGM @1.90 3/5u ⛔️
🤪🤪🤪
???
Dagens spel :
1. Verona vs Chievo
Verona vinner en halvlek 2.23@ 3/5u ✅
2. S. Calvano minst två tacklingar 2.65@ 3/5u Coolbet ✅
Fan vad snyggt!! Blir så less på mitt val😂
Fin fina spel
Tack grabbar! ✌
Livespel
Real Salt Lake - Los Angeles
Real Salt Lake först till 5 hörnor spelat till 1,90 på Bet365
Live;
Emelec över 1.5 mål @1.60✅
Nattens spel:
MLS-trippel
Över 2.5 mål i Houston-Vancouver, Red Bulls-Portland, Orlando-Minnesota
Odds: 4.90
Morgondagens tidiga BLGM 128-oddsare (Försöker göra en Nifty här)
Ja @ 1.85
Båda lagen gör mål
Espanyol vs Real Sociedad
Ja @ 1.57
Båda lagen gör mål
FC Groningen vs PEC Zwolle
Ja @ 1.67
Båda lagen gör mål
FC Utrecht vs Vitesse
Ja @ 2.05
Båda lagen gör mål
Evkur Yeni Malatyaspor vs Fenerbahce
Ja @ 1.67
Båda lagen gör mål
Portimonense SC vs Vitória Guimarães SC
Ja @ 1.85
Båda lagen gör mål
FC Berlin vs FC Erzgebirge Aue
Ja @ 1.53
Båda lagen gör mål
Lokeren vs Zulte Waregem
Ja @ 1.62
Båda lagen gör mål
Oostende vs Standard Liege
Ja @ 1.70
Båda lagen gör mål
Bournemouth vs Tottenham
Lycka till 😁
LIVE San Jose Sharks FT @2.63 2/5u ⛔️
Live NHL;
San Jose v Washington
Över 2.5 mål @1.60⛔️