Toronto Maple Leafs FT @1.89 2/5u
Hopps kunna bygga vidare på gårdagens positivs resultat:
Celtics TT ö108,5 @1,925 Pinnacle
Heat - Suns ö106,0 HT @1,943 Pinnacle
Trail Blazers ML @1,8 Pinnacle
Eric Bledsoe(Bucks) ö18,5 poäng @2,2 Pinnacle
Hassan Whiteside(Heat) ö12,5 rebounds @1,9 BF
Ricky Rubio(Jazz) ö6,0 assists @1,85 Unibet
5-1, +7,39u. Skönt med en liten mini bounce-back.
Heats nya hemmatröjor måste vara de sexigaste jag sett 😍😍
Bara jag som får GTA Vice City vibbar?
Nao Hibino @4. 2/5. Live ❌. Bränner i skiljeset
Toronto Maple Leafs FT @1.89 2/5u ❌
Ryggar med twist ö 2.5 o BLGM.
Full gääs
Jag tänkte först ö2,5 men gick på Blgm. Ö2,5 & Blgm finns inte på unibet till tävlingen. 🥂
Lycka till😀
Tack detsamma
Grattis, den var lätt😜
Alla mina spel är lätta 😉
PSG över 56.5% bollinnehav spelas till @1.85 hos Leo Vegas. % för ett överspel står i lägre än vad jag förväntade mig. Tror det finns stor risk att denna lina hoppar upp ett eller flera snäpp under dagen.
3/4 U investeras.
För mer spel följ Twitter: KGspel&rek
Ser att jag spelat samma som dig. Fast min lina ligger på 58.5%. Snyggt att du han ta det till 56.5. Jag tror vi kommer få ca 60-40 till PSG. Madrid backar hem och satsar på kontringar.
Okej! Då jobbar vi in så båda sitter. Ja, runt 60-40 låter rimligt.
Coolbet snöbollen:
BLGM Silkeborg-Midtjylland
Celta ö 1.5 lagmål
@2.44 ✅✅
Så vackert... 😎😉
Flyt att den satt i 89:e.. 😂
Dagens Spel:
1. Birmingham vs Middlesbrough
BLGM i matchen [email protected] 3/5u
2. Norwich vs Nottingham
BLGM i matchen [email protected] 4/5u
3. Sheffield W vs Ipswich
Ipswich -0.5 kort [email protected] 4/5u
Speltips med STORT VÄRDE!
Är du Real Madrid fan eller kollat på en match med Real Madrid senaste tiden har du säkerligen märkt att formen börjar komma tbx. Inte minst våran GOAT goalscorer Cristiano Ronaldo. Hur många gånger gnäller du inte på att tjocke-Benz eller inte minst Ronaldo är offside? Jo HELA TIDEN. De är så lata på hemjobbet och så tjuvar de några decimeter hela tiden så de blir offside. Däremot är Ronaldo så het just nu (12 mål på 7 matcher) och senaste matchen mot Getafe gjorde han även 2 mål som var offside. Han blev avblåst för offside hela 6ggr den matchen!
Real Madrids Offside-statistik senaste matcher (där Ronaldo lirat):
- 6, 3, 5, 8, 4, 3
Tänk på att vissa av dessa lagen har även varit mot lågt spelande försvar, vilket Inte gynnat spelet men ändå passerat linan. Mot PSGs höga försvar fick Real sjuka 8(!!!) offsides förra matchen.
Idag måste PSG framåt och backlinjen kommer att sättas högt upp vilket gynnar vårt spel enormt.
Spel: Real Madrid ö2.5 Offsides @1.72
Insats: Jag är väldigt och bekväm med spelet och väljer att investera 2 X Maxbet på detta spel. Som vanligt, spela efter din egen kassa. Ryggas på egen risk.
Kommentar: Jag anser att detta är bjudodds på en låg lina som Real Madrid fixat 6 senaste matcherna där Ronaldo lirat. Ronaldo är den som överlägset springer offside flest gånger av alla i Real Madrid. Jag själv hade satt linan på 4 eller 4.5. Detta är ett spel jag hade lagt alla dagar i veckan och om spelet mot förmodan inte skulle sitta hade jag ändå lirat det igen nästa gång. Jag tror personligen den sitter innan 60e redan 😊
(Spel hittas på de växande bolagen som Feelbet/Yobetit/Marsbet)
Inte ofta man hoppas på Offside men idag gör vi ! (iaf 3 st, sen kan de sluta)
Lycka till !
Rygg mot rygg
Har du även lagt denna på Facebook? Typ samma dök upp där och med 2 maxbet. Nyfiken mest om det är du eller ngn som ryggat dig
Jag är dennizen ta på facebook. En pontus har dock snott spelet rakt ifrån mig med kommentaren "hinner inte motivera" 😂
Har inte dem bettingsajterna, men kommer dock köra över 4.5 offside i matchen till @1.85 hos unibet. Läser man din motivering så känns denna bra. Tror psg kan mäkta med någon offside dem också!
Precis. Det jag tänkte. Litar på dig
Hade ju varit konstigt att man hunnit motivera här o inte där hehe
Typ.
Jag har postat detta spel på en annan sida. Han gillade inlägget och bestämde för att ta min bild och spel till speltips fb sidan. Kul han gillar spelet iaf!
Du behöver inte övertyga mig. Litar på dig till 100%
Snöboll 4
Cardiff - Barnsley
Rak 1a
454kr x 1,60
Boom 25 min
Snöboll #4
Jeonbuk Motors v Tianjin Quanjian
Blgm @ 1.67 ✅✅🥂
457.01/763.21
👏🏽 👏🏽
Helt sjukt hur du träffar nästan alla BLGM du lägger. Har alltid sett BLGM som den vidrigaste spelformen haha, aldrig haft något flyt i de. Men ska väl också börja rygga dig från o med nu😃😃
Tack för den! Funderat på nån blgm för ikväll?
Vilken vansinnig form...! Hattar av!
Har fler I lager. Får se om och när dom kommer ut. Inga får rygga dessa till tävlingen
5-1 65' 😊
6-1 marginal.
6-2... de här asienmatcherna verkar helt galna för överspel. Undrar vad oddsen på ö7.5 låg på om det ens fanns
Over/Under +7.5 @15.25
Varför göra en kupong när man kan lägga en singel 😊
Gäller o hitta rätt gubben. Dom kan vara sjukt snåla också.
Jo du har rätt. Som kashiwa 0-0 kitchee 61'.
Odds före spelstart 1.06 - 12 - 26. Pre så ser det ut som en 4-0 match.
Precis
Grymt!!0
Snöboll #4
PSG över 58,5% Bollinnehav @1,85 x 717kr
Lycka till
haha varför får jag känslan av att du är ironisk med dina kommentarer? Du önskar inte mig lycka till, du vill att jag åker ut så fort som möjligt! haha :D
^😂👌🏽
Guangzhou Evergrande vs Jeju United
Blgm @ 1.76
Hemmalaget har problem med försvarsspelet och bortalaget är fullt kapabla att göra mål.
0-2 efter 30 min. Sa ju att hemmalaget har problem. Positiva är att dom äger bollinnehav o pressar också. Lovande start
Den sitter till 99% 🤙🏽
grattis
Tackar 😁
Du är grym 💪
Tack gubbar...❤️ 👍
åååå jag vet inte vad jag skall hitta på till min snöboll idag!!!
Hoppa av. Spara pengarna 😉😎
Boom 🥂🥂
Guangzhou Evergrande vs Jeju United
Blgm @ 1.76 ✅✅
#inwt
Överdrivet lätt🤷🏽♂️
Plättlätt.
Snyggt!! :).
Sailor, tog bort inlägget...
Dels för att vi inte länkar till andra konkurrerande sidor och för att minska risken för "skitsnack" som kan skapas. Tycker det bättre att vi håller det rent hos oss.
håller med, jag tycker det är roligt att gå in här varje dag och läsa vad som skrivs och vi peppar varandra för att lyckas. på andra sidor så är vissa rädda för att lägga upp en rek för att det blir påhopp och mobbning direkt. BRA JOBBAT ALLA!!!!
Påhopp och mobbning är nolltolerans på. Vi har haft enstaka fall men dessa blockeras eller så märker dom att det ingen idé o fortsätta här.
Alright, tack för du informerade.
Tisdagslir
Accrington-morecambe
BLGM @1.82 unibet
Thiago Monteiro @2. 5/5 U ❌
Megaskräll och en bedrövlig insats dessvärre
Tycker det finns värde i ö3.5 tilläggsminuter 2a HL i PSG - Real oxå. Lär bli en del maskande. Vill dock höra andras åsikter på denna innan jag lägger spelet.
2.05 på Kambi (unibet)
Va tror vi?
intressant spel
Yes. Några åsikter? Jag tror på spelet sålänge det inte står 3-1 (förlängningsläge)
vilket bolag har detta spel?
Står ju i inlägget ...supertydligt? :D
Inom parentes blir osynligt för vissa 😉
har fått flera PM av folk på facebook när jag rekat och de inte fattar vad Kambi är för ngt så får alltid posta ngt bolag i parantes. även om jag inte lirade på unibet :D Limmad som fan där men PAF blev det iaf
Gårdagen var +/- 0 var lite tråkigt då jag hade höga förväntningar.
Håller ner insatserna på 1x2 då jag har lite mörkare historia från den ligan hehe.
1. Fulham vs Sheffield Utd | Fulham vinst @1.9
2. Sunderland vs Aston Villa | Aston Villa vinst @ 2.10
3. Accrington vs Morecambe | BLGM @ 1.8
4. Wehen vs Lotte | Ö2.5 @1.85 ( Germany Liga )
Kör även in en tusing på Wehen -3,5 till 12x . Wehen vann mot serie ledaren med 4-1, Lotte torskade med 5-0. ( OBS kommer lägga detta bett innan matchstart så kan mycket väl hända att jag väljer antal lagmål på över 4)
Tänkte köra Astonvilla i en kupong så roligt att fler tänker lika. Funderar även på att köra accrington blgm + vinst @4 :)
Två spel till ikväll
Fulham v Sheffield United
Blgm @ 1.72
Psg v Real Madrid
Real Madrid ö4,5 hörnor @ 1.85
hörn spelet på real hade jag i tankarna när jag skulle lägga min snöboll
ryggar såklart
Då jobbar vi in denna och du torskar snöbollen 👍😉
Fina spel. Jag kör BLGM i Preston-Bristol City
Lycka till 👍😄
Tack min vän :)
SHL-dubbel:
Linköping vs Rögle -- Rögle ö1.5 mål inkl övertid (1.50)
HV71 vs Luleå -- Luleå ö 1.5 mål inkl övertid (1.48)
@ 2.23
Ett formstark Luleå som just nu ligger på 7e plats har endast 1 poäng upp till att hamna top 6 och direktplats till kvarsfinal, borde vara väldigt motiverade med andra ord.
I Rögles fall så handlar det inte om någon slutspelsplats men att avsluta säsongen på ett positivt sätt och borde klara 1.5 linan mot ligans just nu formsvagaste lag med 8 toskar på de 10 senaste varav 5 raka hemmaförluster.
ber om ursäkt. var inloggad med fel användare på min gamla telefon!
Jag tog bort den andra 😚
kanon!
2x degen e ju pissodds i mitt tycke
Grattis! Pissodds när den är inne efter 20 min 🙄😂
Grattis
Snyggt lirat!!
Är det bara jag som får uppfattningen om Milan - arsenal är en grov felsättning i odds? Milan står i 2.05 mot ett helt nedbrutet arsenal, som dessutom inte kan spela med aubemayang? Milan har varit utvilade efter helgens missade match och med Champions league chans tror jag att dem kommer gå helhjärtat in i matchen. Dessutom spelas den på San siro.
Jag kommer gå in med 5/5 units på detta, om jag inte missat något?
Kom gärna med tankar och förslag.
2.05 spelsida: bet365
jag håller med dig om detta spel, milan ser starka ut och arsenal ser snurriga ut. arsenal kommer satsa på denna cup också då deras chans till topp 4 i ligan är körd.
65/35 ger jag milan.
Kan Arsenal satsa alls? 😂
Tycker du är rätt ute, kommer kanske inte lägga ett maxbet men kommer definitivt ha ett par units på Milan imorgon.
Dagens dubbel!
Änltigen har vi tagit igen förlusterna och nu e vi på + sidan igen!
Vi fortsätter så.
1. Benzema gör INTE mål @1.3 . Tjugge Benz lär återigen få chansen där uppe. Han är seg, långsam och missar alla lägen han får. Enda han är bra på är att passa till Ronaldo. Gör han mål idag? Nej! Han lär dessutom bli utbytt runt 60e.
2. Sandviken - Hammarby (Bandy). Läst 3 rekar på denna och de anser detta lir är en bank. Bildat min egna uppfattning och vi litar på dem! Sandvikens hemmaform går det ju inte att blunda för. Sandviken vinst @1.62
Dubbel @ 2.11
Insats: 8/10
https://1x2.se/spelbok/1851
Lycka till, finns inga banker i ett bandyslutspel, Saik ska vara favoriter hemma men Bajen är riktigt vassa i år, tror dom kniper guldet i år
Finns inga bankers alls , håller givetvis med, men anser att risken är värt insatsen.
Det låter bra, så du inte har satsat allt förgäves:) Kul med bandyrek, funderar på överspelet då det mycket väl kan rinna iväg med den offensiva kvaliten i båda lagen
Vad tror ni om Benzema under 0.5 skott på mål till 3.50? Applicerar samma motiveringar angående herr Karim som DnzBetting :) Han verkar ha ett skot på mål i varannan CL match ungefär men med tanke på kvällens omständigheter..
Taskspark, vågat lir, men kan absolut va värt en låg insats lr tv peng
Perugia - Brescia 1800
BLGM Ja, @1.8
2/3 U
⛔️⛔️
2-0
Brescia i större behov av poäng än hemmalaget som ligger lite i ingenmansland.. senaste 4 inbördes löser dom detta. Perugia har målat 14 raka matcher, Brescia har god målform med 5st senaste 2 matcherna.
Aston Villa @ 2
Dags för revansch för BLGM-spelen ett par dagars paus.
47. Preston-Bristol City @1.88
Sedan coolbet snöbollen. Där blir det ö 2.5 mål i båda matcherna @2.19. PSG-Real behöver ingen presentation vi alla förutsättningarna, Liverpool-Porto är givetvis helt stängd men i och med att Liverpool ställer upp med virrbacklinjen idag samt två av de tre där framme så tror jag det finns alla möjliga förutsättningar för mål i båda ändar.
Dagens Spel:
1. Birmingham vs Middlesbrough
BLGM i matchen [email protected] 3/5u
2. Norwich vs Nottingham
BLGM i matchen [email protected] 4/5u
3. Sheffield W vs Ipswich
Ipswich -0.5 kort [email protected] 4/5u
4. Cavani kort [email protected] 2/5u
Den obligatoriska frågan. Vilken CL-match ska ni kolla?
Jag vill se båda men känns som att PSG v Madrid blir vassare.
VA? Varför vill man se Liverpool idag ?:D
Kanske för att slippa primadonnor :)
Håller på Liverpool men kommer se på matchen som betyder något :)
PSG - Real om jag håller mig vaken
Nordirland
Glenavon - Crusaders
Crusaders ö1.5, @1.76
2/3U
3 senaste mötena inbördes 2017 så har dom totalt gjort 12 mål på Glenavon. Har på sina 5 senaste matcher rullat in hela 13 mål
PSG - Real
Madrid - 0.5 kort asian @ 1.80 5/5U
Jag lägger tilläggstid liret @2.05 4u
Match: Liverpool - Porto
Spel: U10.0 Hörnor
Odds: 1.75
Värdering: 4/5
Spelbolag: Bet365
1. Liverpool - Porto BLGM @1.85 4/5u
2. LIVE Norwich - Nottingham Ö1,5 @2 3/5u
Dagens dubbel ❌❌❌ ingen mer bandy
Skrev det med glimten i ögat.
Stort gratis seriea ! Fantastiskt fint spelat och det är alltid viktigt att lira på vad man själv tror på. Skit i vad andra säger ❤️ Hoppas du tar hem tävlingen nu 🏆
Snyggt lirat
Tack! tror faktiskt att hörnspelet sitter nifty
Snyggt ☺️
Klart den gör. Alla mina lir ska sitta. Framförallt nästa snöboll, #5😉
Grym känsla där!
Han fick två ikväll
35 min
Real Madrid ö4,5 hörnor @ 1.85 ✅✅
Fiiint!
💪 grymt.
DUBBLA MAXBET: Real ö2.5 offsides ✔️✔️✔️
Klar efter 35 min ❤️
Snyggt!!
tack jonte!
Hoppas han på Facebook grattar 😉
Ska se om han hittar hans post :D
https://www.facebook.com/groups/Speltips/permalink/1899013760131197/
Tack som fan för den!
Nordirland
Glenavon - Crusaders
Crusaders ö1.5, @1.76
2/3U
✅✅
1-2 och klart 40e minuten
👍👍👍
Tack bengaler. Perfekt för tilläggstidliret
Hoppas du setter detta spelet. Ett väldigt roligt spel
Bye bye PSG, Ronaldo. Vem annars
Cristiano ❤️❤️❤️
Aston Villa @ 2 ✅✅
Inte en chans att dom tappar 0-3.
Se om Sheffield orkar peta in en.
Nifty on 🔥
Blir ju lagom lack om Sheffield missas 😑
J-la uselt utbud imorgon... Ser inte bra ut för mitt spel för snöboll 5. Det jag vill lira har för lågt odds (under 1.60)
City rak?
Lirar aldrig på det skitlaget 😂
Match: Liverpool - Porto
Spel: U10.0 Hörnor
Odds: 1.70
Värdering: 4/5
Spelbolag: Bet365
✅
1. Liverpool - Porto BLGM @1.85 4/5u ❌
2. LIVE Norwich - Nottingham Ö1,5 @2 3/5u ❌
Skämskudde.
Tilläggstidsliret hittar oxå hem, viktigast Real Madrid vidare <3
Grattis snyggt spelat
Magiskt tippat ⭐️ Hade du något med bengalerna att göra eller ? 😉
Tack tack!
hahaha jag är på plats och i PSGs ultras ;)
Sheffield United sviker o första Blgm på länge som måste rättas rött. Jävla Sheffield United. 😛
Fulham v Sheffield United @ 1.72 ❌
#inwt (yeah right. Bastard) 😝
Vad tycker du om blgm mellan Balikesirspor - boluspor i Turki 1st lig imorn Nifty?? 1,71
Den är bra. Över 50% chans men jag är bara nojig över bortalaget som är täta bakåt. Dom har 15:4 i målskillnad senaste 5. Spanade in den för snöbollen men vet inte riktigt. Turkiet har svikit mig lite senaste tiden.
Sant! Den är lite i brist på annat 😎 Men blir en lunsch peng tror jag 👍
1. Birmingham vs Middlesbrough
BLGM i matchen [email protected] 3/5u ✖
2. Norwich vs Nottingham
BLGM i matchen [email protected] 4/5u ✖
3. Sheffield W vs Ipswich
Ipswich -0.5 kort [email protected] 4/5u ✖
4. Cavani kort [email protected] 2/5u ✅
Fyfan va illa!!!
Kung Curva ❤️ Men ger man sig in i The Championship får man stå sitt kast. Den ligan är helt oberäknelig.
Ja, du har helt rätt. Engelsk fotboll och Europa League, det går bara inte förutse oavsett hur mycket du läser om det och analyserar. Men imorgon är det en ny dag kära Incass ! ❤
Två spel till AFC CL imorgon förmiddag;
Sydney FC v Kashima
Över 2.5 mål & BLGM @2
Suwon v Shanghai Shenhua
Över 2.5 mål & BLGM @1.90
Suwon har jag lirat. 👍
Snöboll 4 inne!
Slinkan 11 timmar sedan, ändrad 11 timmar sedan Snöboll 4
Cardiff - Barnsley
Rak 1a
454kr x 1,60
Snyggt. Då är vi 3 klara. Hur har det gått för biceps?
Han åkte 50% bollinnnehav blev det han behövde minst 59.
Snyggt Slinkan! 👍
Mullsjö vann.13 - 8. Han lirade Storvreta -1.5
Okej fel av mig.
Jag rök🙈 Lycka till resten av er🤙🏽
Dagens BLGM lir:
47. Preston-Bristol C @1.88 ✅✅
Coolbet snöbollen:
Skrattretande usel analys i Liverpool och därmed ❌❌
Fin 47:a! :)
Tack! Ja, äntligen efter raka missar så fick det bli en grön bock igen! Fint spelat själv! Otur med Sheffield :(.
Toronto Raptors - Atlanta Hawks
Raptors -6,5 i HT
@1,82
Unibet
Ska liksom inte vara några problem här. Raptors vet vi alla kör på ganska friskt från start och minst 7 poängs ledning i halvtid till 1,82 ? Synat alla dagar i veckan.
Rygg!
Härligt JE89! Spanat på denna hela dagen och sökt info. Skarpt läge nu.
Lycka till JE89
Tampa Bay Lightning - Florida Panthers Ö 6 Mål ink [email protected] 2,5/5u
Denna ska bara sitta!!!
Good luck champ
Lycka till. Jag personligen hade aldrig vågat detta spel i en snöboll. Juventus är äckliga. Dock kommer jag hålla på Tottenham.
Jag hejar på dig. Sätter man ett kortlir förtjänar man vinsten.
Riktigt vågliga spel av dig SerieA. grymt
Juventus ser inte bra ut just nu, och Tottenham ser väldigt bra ut. Hoppas dembele spelar då sitter spelet !! Forza Tottenham
Tottenham hela vägen <3
Mitt förstaval var matchen i AFC Champions League, Suwon v Shanghai Shenhua Blgm. Men för lågt odds.
Fan det där var ju en av mina kandidater till snöboll 5! :)
You snooze you lose 😘
haha :)
Oddset är ju @1.66 på Suwon? Gick in hårt där
Faan. Den har dock gått upp 8 punkter sen igår av någon anledning. Fortfarande lätt värt. Nu är dock mitt lir lagt. Hoppas den sitter. (bättre odds också. Men ngt osäkrare) blir dagens spel iaf Suwon
Håller tummarna för båda!